MENÜ 

Yönetim Kurulumuz


19 Ağustos 2016 Cuma


Dr. Yusuf KAYA
SPL Yönetim Kurulu Başkanı 
 

Meslek hayatına 1999 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Kaya, 2003 yılında Uzman, 2010 yılında Başuzman unvanını almıştır. 2014-2016 yılları arasında Denetleme Dairesi Başkanlığı görevini yürütmüş olup, halen Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
1999 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Kaya, 2010 yılında Duke University Fuqua School of Business MBA programını tamamlamıştır. Tez çalışmasını 2014 yılında tamamlayarak İstanbul Üniversitesi’nden İktisat alanında doktora derecesi almıştır.

 


Tuba ERTUGAY YILDIZ
SPL Genel Müdür 
SPL Yönetim Kurulu Üyesi

 

2002 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak görevine başlayan Yıldız, 2005 yılında Uzman, 2011 yılında Başuzman unvanını almıştır. Sermaye Piyasası Kurulu’nda sırasıyla Denetleme Dairesi ve Ortaklıklar Finansmanı Dairesi’nde 12 yılı aşkın süre çalıştıktan sonra 2015 yılında Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamış olup halen Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir.

2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünü bitiren Yıldız, yüksek lisansını 2009 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA bölümünde tamamlamıştır.

 


Gülsevin ÇİPLİ*
SPL Yönetim Kurulu Başkan Vekili
 

Kariyer yaşamına 1984 yılında American Express Bank Ltd. İstanbul Merkez Şube’de başlayan Gülsevin Çipli, 1987 yılında Sermaye Piyasaları Grubu’na Müdür Yardımcısı olarak atanmış, 1989 yılından itibaren, Koç Amerikan Bank A.Ş. Hazine Bölümü’nde sırasıyla Döviz, TL ve Sabit Getirili Menkul Kıymetler masalarında Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

1993-2003 yılları arasında Ticari ve Özel Bankacılık alanlarında üst düzey yönetici olarak görev alan Çipli, 2003-2006 yılları arasında Koçbank A.Ş.’de Özel Bankacılık Satış Yönetimi Grup Başkanlığı, 2006 yılında Koçbank/Yapı Kredi Bankası entegrasyonu ile birlikte Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi’nde Satış Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2009-2013 yılları arası Yapı Kredi Portföy Yönetim A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Gülsevin Çipli, Mayıs 2013'den itibaren Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Aynı zamanda Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi’dir.
 


Muhsin ATCI
SPL Yönetim Kurulu Üyesi
 

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan Atcı, 2014 yılında Duke University Sanford School da Uluslararası Gelişim Politikası alanında Uluslararası Vergileme konusunda yüksek lisans yapmış olup aynı yıl içerisinde Dünya Bankasında dört ay süreyle staj çalışmasında bulunmuştur. Kariyerine Maliye Bakanlığı denetim birimlerinde görev alarak başlayan Atcı, 2008 yılında Gelirler Kontrolörü unvanını almış ve 2010 – 2012 yılları arasında Maliye Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Vergi Denetim Kurulu Ankara Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanı olarak çalışmaya başlayan Atcı, Temmuz 2017 den itibaren T.C. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Kurul Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.İlkay ARIKAN
SPL Yönetim Kurulu Üyesi
 

1965 yılında Uşak’ta doğan Arıkan, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 1997-1998 yılları arasında ABD’de University of Pennsylvania Wharton School’da Sermaye Piyasası eğitim programına katıldı.

Arıkan, 1989-2001 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman olarak görev yaptı. 2001 yılından itibaren Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği’nde Müdür ve Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalışan Arıkan, 2004 yılından itibaren Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir.

2004-2006 yılları arasında Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan İlkay Arıkan, 2006 yılından itibaren TOBB Sermaye Piyasası Sektör Meclisi Üyeliği, 2004 yılından itibaren ise Vergi Konseyi Üyeliği görevlerini yürütmektedir.   
 


Prof. Dr. Erişah ARICAN
SPL Yönetim Kurulu Üyesi
 

Prof. Dr. Erişah Arıcan, akademik kariyerine 1988 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İktisat – Maliye Kürsüsünde araştırma görevlisi olarak başlamıştır. 1990 yılında M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’ne geçen Arıcan, 1991 yılında “Merkez Bankası ve Parasal Büyüklüklerin Denetimi” konulu doktora tezi ile Doktor unvanını almıştır. 1998-2006 yılları arasında M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Arıcan, 2006-2015 yılları arasında ise M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yapmıştır. 2015 Ağustos ayında M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürlüğü görevine atanmış olup halen bu görevi sürdürmektedir.

Prof. Dr. Arıcan, 2002 yılından günümüze M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Bankacılık Bölüm Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeliğiyle beraber 2015 Eylül ayından itibaren M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Anabilim Dalı Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir. Prof. Dr. Arıcan’ın Türkiye Ekonomisi, Ekonomik Sistemler, Para- Banka, Merkez Bankacılığı ve Uygulamaları, Finansal Piyasalar ve Kurumlar üzerine bir çok akademik çalışmaları ve kitapları bulunmaktadır.
 


Fatma SALMAN
SPL Yönetim Kurulu Üyesi
 

1970 Ağrı doğumlu olan Salman, Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümü yüksek lisans öğrencisidir. Çalışma hayatı boyunca Öğretmenlik, Mali Müşavirlik, Sigortacılık ve kendilerine ait olan tuğla-kireç fabrikalarında ve kum eleme tesislerinde yönetici olarak çalışmış olup Bağımsız Denetçi belgesi bulunmaktadır.

Salman, TBMM 23. ve 24. dönem milletvekilliği yapmıştır. TBMM İçişleri Komisyon Üyeliği, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Üyeliği, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyon Üyeliği görevlerinde bulunmuş olup AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresinde Genel Merkez Ana Kademe Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. 2010 yılı ile 2016 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı, 2016’da Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı yapmış olup bu görevden sonra AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Fatma Salman halen AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
 

*Sayın Gülsevin ÇİPLİ Şirketimiz Yönetim Kurulu üyesi olan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği adına hareket eden gerçek kişi olarak tescil edilmiştir. 
 
Okunma Sayısı: 9742 Diğer Kurumsal


  0 850 532 34 34  |  info@spl.com.tr
©2018 - Her Hakkı Saklıdır. Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.