MENÜ 

Yönetim Kurulumuz


19 Ağustos 2016 Cuma


Dr. Yusuf KAYA
SPL Yönetim Kurulu Başkanı

Meslek hayatına 1999 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Kaya, 2003 yılında Uzman, 2010 yılında Başuzman unvanını almıştır. 2014-2016 yılları arasında Denetleme Dairesi Başkanlığı görevini yürütmüş olup, halen Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

1999 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Kaya, 2010 yılında Duke University Fuqua School of Business MBA programını tamamlamıştır. Tez çalışmasını 2014 yılında tamamlayarak İstanbul Üniversitesi’nden İktisat alanında doktora derecesi almıştır.


Serdar SÜRER*
SPL Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü tamamladıktan sonra sonra 2002 yılına kadar Arz Menkul Değerler, Ekinciler Menkul Değerler ve Global Menkul Değerler A.Ş.’de görev yaptı. 2002 yılında yeniden yapılanma döneminde Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hazine Yönetiminde göreve başladı.

2012 yılına kadar Tahvil ve Bono Bölümünde Bölüm Müdürlüğü görevinde bulundu, 2012 yılından itibaren Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı göreviyle birlikte Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2017 yılında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Sürer, halen Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte bu görevini sürdürmektedir.


Tuba ERTUGAY YILDIZ
SPL Genel Müdür
SPL Yönetim Kurulu Üyesi

2002 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak görevine başlayan Yıldız, 2005 yılında Uzman, 2011 yılında Başuzman unvanını almıştır. Sermaye Piyasası Kurulu’nda sırasıyla Denetleme Dairesi ve Ortaklıklar Finansmanı Dairesi’nde 13 yıl çalıştıktan sonra 2015 yılında Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamış olup halen Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir.

2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünü bitiren Yıldız, yüksek lisansını 2009 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA bölümünde tamamlamıştır.


Esra AKÇALI
SPL Yönetim Kurulu Üyesi

Eğitimini İzmir Amerikan Lisesi, ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde (1989) tamamlamıştır. Bankacılık kariyerine 1989 yılında İnterbank’ta Yönetici Adayı (MT) olarak başlamıştır. İnterbank’ta Finansal Kontrol-Planlama ile Fon Yönetimi Bölümlerinde çalışmıştır. Ardından Tekstilbank’ta Döviz Piyasaları Müdür Yardımcısı, 1997-2001 yılları arasında Hazine Bölüm Başkanı, 2001-2008 yılları arasında Hazine Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Tekstil Menkul Değerler Yatırım Fonu Kurul üyeliği ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Denetleme Kurulu üyeliği yapmıştır.


Doç. Dr. Elif HAYKIR HOBİKOĞLU
SPL Yönetim Kurulu Üyesi

Doç. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu 1977 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde lisans derecesi, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans derecesini aldı. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İktisat alanında doktorasını tamamlayarak 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev almaya başlamıştır. 2014 yılında İktisat alanında Doçent ünvanını almıştır. Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Doçent olarak öğretim üyeliği görevine devam etmektedir.

Alanında öncü olan çok sayıda kitap ve uluslararası makalesi olup bunun yanı sıra kitaplar içinde bölümleri bulunmaktadır. Uluslararası ve ulusal alanda ekonomi, kalkınma, finans, nöro ekonomi ve inovasyon konularında bir çok projeye imza atmıştır. İstanbul Üniversitesi KAUM Merkez Müdürlüğü görevi yanında İstanbul Üniversitesi Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu’nda görev yapmaktadır. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun kurucu üyesidir. Evli ve üç çocuk annesidir.


Atila YANPAR
SPL Yönetim Kurulu Üyesi

Dış ticaret ve turizm sektöründeki kuruluşlardaki çalışmalarını takiben 2005 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Sn. Yanpar, aynı kurumda İdari ve Mali İşler Daire Başkan Yardımcılığı ile Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup halen Ortaklıklar Finansmanı Daire Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Aynı zamanda OECD (Paris), Kurumsal Yönetim Komitesi Yönetim Kurulu üyesidir. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünde lisans, Oxford Üniversitesi’nde Kamu Politikası yüksek lisans programlarını tamamlamıştır.


Oktay Okan ALPAY
SPL Yönetim Kurulu Üyesi

1969 yılında İstanbul’da doğan Alpay, kariyer yaşamına 1993 yılında araştırma analisti olarak başladı. Üç yıllık araştırma analistliğinin ardından çeşitli kurumlarda portföy yönetimi konusunda görev aldı. 2002-2010 arası Yapı Kredi Portföy Yönetimi’nde Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı/CIO görevlerinde bulunduktan sonra 2010-2013 yıllarında Libera Portföy’de Genel Müdür/Yönetici Ortak olarak görev aldı.

2013-2014 yıllarında Finans Portföy’de CIO/Koordinatör olarak görev yaptıktan sonra 2014 Aralık ayında Tacirler Portföy Yönetim A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Alpay, Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olup 25 sene sektör tecrübesi bulunmaktadır.

*Sayın Serdar SÜRER Şirketimiz Yönetim Kurulu üyesi olan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği adına hareket eden gerçek kişi olarak tescil edilmiştir.
Okunma Sayısı: 13340 Diğer Kurumsal


  0 850 532 34 34  |  info@spl.com.tr
©2019 - Her Hakkı Saklıdır. Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.