MENÜ 

Yönetim Kurulumuz


19 Ağustos 2016 Cuma


Dr. Yusuf KAYA
SPL Yönetim Kurulu Başkanı 
 

Meslek hayatına 1999 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Kaya, 2003 yılında Uzman, 2010 yılında Başuzman unvanını almıştır. 2014-2016 yılları arasında Denetleme Dairesi Başkanlığı görevini yürütmüş olup, halen Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
1999 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Kaya, 2010 yılında Duke University Fuqua School of Business MBA programını tamamlamıştır. Tez çalışmasını 2014 yılında tamamlayarak İstanbul Üniversitesi’nden İktisat alanında doktora derecesi almıştır.

 


Tuba ERTUGAY YILDIZ
SPL Genel Müdür 
SPL Yönetim Kurulu Üyesi

 

2002 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak görevine başlayan Yıldız, 2005 yılında Uzman, 2011 yılında Başuzman unvanını almıştır. Sermaye Piyasası Kurulu’nda sırasıyla Denetleme Dairesi ve Ortaklıklar Finansmanı Dairesi’nde 13 yıl çalıştıktan sonra 2015 yılında Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamış olup halen Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir.

2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünü bitiren Yıldız, yüksek lisansını 2009 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA bölümünde tamamlamıştır.

 


Serdar SÜRER*
SPL Yönetim Kurulu Başkan Vekili
 

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü tamamladıktan sonra sonra 2002 yılına kadar Arz Menkul Değerler, Ekinciler Menkul Değerler ve Global Menkul Değerler A.Ş.’de görev yaptı. 2002 yılında yeniden yapılanma döneminde Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hazine Yönetiminde göreve başladı.

2012 yılına kadar Tahvil ve Bono Bölümünde Bölüm Müdürlüğü görevinde bulundu, 2012 yılından itibaren Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı göreviyle birlikte Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2017 yılında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Sürer, halen Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte bu görevini sürdürmektedir.

 

 

 


Muhsin ATCI
SPL Yönetim Kurulu Üyesi
 

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan Atcı, 2014 yılında Duke University Sanford School da Uluslararası Gelişim Politikası alanında Uluslararası Vergileme konusunda yüksek lisans yapmış olup aynı yıl içerisinde Dünya Bankasında dört ay süreyle staj çalışmasında bulunmuştur. Kariyerine Maliye Bakanlığı denetim birimlerinde görev alarak başlayan Atcı, 2008 yılında Gelirler Kontrolörü unvanını almış ve 2010 – 2012 yılları arasında Maliye Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Vergi Denetim Kurulu Ankara Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanı olarak çalışmaya başlayan Atcı, Temmuz 2017 den itibaren T.C. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Kurul Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


 


Oktay Okan ALPAY
SPL Yönetim Kurulu Üyesi
 

1969 yılında İstanbul’da doğan Alpay, kariyer yaşamına 1993 yılında araştırma analisti olarak başladı. Üç yıllık araştırma analistliğinin ardından çeşitli kurumlarda portföy yönetimi konusunda görev aldı. 2002-2010 arası Yapı Kredi Portföy Yönetimi’nde Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı/CIO görevlerinde bulunduktan sonra 2010-2013 yıllarında Libera Portföy’de Genel Müdür/Yönetici Ortak olarak görev aldı.

2013-2014 yıllarında Finans Portföy’de CIO/Koordinatör olarak görev yaptıktan sonra 2014 Aralık ayında Tacirler Portföy Yönetim A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Alpay, Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olup 25 sene sektör tecrübesi bulunmaktadır.
 

 


Fatma SALMAN
SPL Yönetim Kurulu Üyesi
 

1970 Ağrı doğumlu olan Salman, Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümü yüksek lisans öğrencisidir. Çalışma hayatı boyunca Öğretmenlik, Mali Müşavirlik, Sigortacılık ve kendilerine ait olan tuğla-kireç fabrikalarında ve kum eleme tesislerinde yönetici olarak çalışmış olup Bağımsız Denetçi belgesi bulunmaktadır.

Salman, TBMM 23. ve 24. dönem milletvekilliği yapmıştır. TBMM İçişleri Komisyon Üyeliği, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Üyeliği, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyon Üyeliği görevlerinde bulunmuş olup AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresinde Genel Merkez Ana Kademe Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. 2010 yılı ile 2016 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı, 2016’da Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı yapmış olup bu görevden sonra AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı ve ardından Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur.
 

*Sayın Serdar SÜRER Şirketimiz Yönetim Kurulu üyesi olan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği adına hareket eden gerçek kişi olarak tescil edilmiştir. 
 
Okunma Sayısı: 12486 Diğer Kurumsal


  0 850 532 34 34  |  info@spl.com.tr
©2019 - Her Hakkı Saklıdır. Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.