MENÜ 

SPL Online Eğitim Portalı


9 Kasım 2016 Çarşamba


Sermaye Piyasasında Faaliyette Bulunanlar için Lisanslama ve Sicil Tutmaya İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ’in 5'inci bölümünün 17'nci maddesi gereği lisans sahibi olanlar her 3 yılda bir lisans yenileme eğitimlerine katılmak zorundadırlar.

SPL Online Eğitim Portalı (OEP) bu kapsamda lisans yenileme eğitim ihtiyacı oluşmuş lisans sahiplerinin eğitim ve çalışma hayatını kolaylaştırmak üzere ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış olup, tüm mobil araçlardan, kişisel dizüstü ve masaüstü bilgisayarlardan, kişiye özel şifre ile diledikleri zaman ulaşılabilen elektronik bir platformdur.

Lisans sahibi kişiler için, lisanslarının takibi, yenileme eğitim ihtiyaçlarının kontrol işlemleri ve tüm fatura süreçleri “SPL Başvuru Sistemi” (basvuru.spl.com.tr) altında tek bir adreste toplanmıştır. İlgili lisansa ait yenileme eğitim ihtiyacının oluşması halinde “Lisans Yenileme Eğitimlerine Başvur” butonu ile eğitim havuzundan ihtiyaçlara uygun seçilecek eğitimler ile ilgili program oluşturabilmekte ve ödeme işlemi aynı sistem üzerinde gerçekleştirilebilmektedir. Ödeme sonrasında lisans sahibi, “OEP Eğitim Portalına Giriş” butonu aracılığıyla ilgili eğitimleri izleyerek lisans yenileme eğitimlerini tamamlayabilmektedir.

Diğer taraftan, yenileme eğitimlerinin iyileştirilmesi yönünde Kuruluşumuzca yapılan çalışmalar sonucunda, piyasanın gelişen ihtiyaçları göz önünde bulundurularak konuya ilişkin önerilerimiz Sermaye Piyasası Kurulu’na (Kurul) 27.06.2016 tarihinde iletilmiş olup Kurul Karar Organı’nın 14.10.2016 tarih ve 28/936 sayılı kararı ile Lisans Yenileme Eğitimleri ve Sınav Notlarının Geçerliliği hususlarına dair önerilerimiz uygun bulunmuştur. Söz konusu değişikliklere yönelik duyurumuza
buradan ulaşabilirsiniz.

SPL Başvuru Sistemine buradan ulaşabilirsiniz.
Okunma Sayısı: 139755 Diğer Eğitim


  0 850 532 34 34  |  info@spl.com.tr
©2019 - Her Hakkı Saklıdır. Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.