LSTS Yeni Yüzüyle Hizmetinizde...

Duyuru No: 2019-KUR-03
Tarih: 28.01.2019
Konu: LSTS Yeni Yüzüyle Hizmetinizde...

Sermaye piyasası kurumları ve halka açık ortaklıklarda çalışan lisansa tabi personele ait bilgilerin kaydının tutulduğu Lisanslama ve Sicil Tutma Sistemi (LSTS), kullanıcı dostu yeni yüzü ve özellikleri ile bugün devreye alınmıştır. Kuruluşumuz bünyesinde yürütülen çalışmalar sonucunda yazılımı tamamlanan yeni LSTS ile birlikte önemli altyapı değişiklikleri de hayata geçmiştir.

Yeni LSTS ile; başta bildirim süreçlerinin iyileştirilmesi olmak üzere işlemlerin kolaylaştırılarak hızlandırılması, süreçlerin etkin takibi, güncel teknolojik gelişmelerin yansıtılması, sistemsel performansın iyileştirilmesi ve maksimum güvenlik kontrolü amaçlanarak sermaye piyasası kurumlarının ve halka açık ortaklıkların SPL’ye yapacakları sicil bildirimlerinin daha hızlı, kolay ve interaktif olması sağlanmıştır. İlgili kurum ve kuruluşlarca, sicil bildirim işlemleri daha az zamanda daha az evrak ile yapılabilecek ve tüm bildirim süreçleri anlık takip edilebilecektir.

Bununla birlikte; kullanıcılar yeni LSTS’ye istenilen tarayıcı üzerinden kolaylıkla erişebilecek, bildirim zorunluluğu olan unvan ve görevleri sadeleşen menülerle etkin takip edebilecek ve kurum/kuruluş personelinin güncel lisans durumuna ve raporlara kısa sürede ulaşabileceklerdir.

Değişen ihtiyaçlara cevap verecek şekilde ve güncel teknoloji ile tasarlanmış yeni LSTS’yi ilgililerin kullanımına sunar, sermaye piyasamıza faydalı olmasını dileriz.  
 
Yeni LSTS'yi anlatan kısa filmimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.