Lisanslama Sınavları Hakkında Önemli Duyuru

Duyuru No: 2015-LİS-01
Tarih: 1.01.2015
Konu: Lisanslama Sınavları Hakkında Önemli Duyuru

Kuruluşumuz tarafından 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan lisanslama sınavlarına katılacak adaylar için sınavlarda uyulması gereken kurallar Sınav Kılavuzu’nun (Kılavuz) 16’ncı bölümünde ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Kılavuz’da ifade edilmekle birlikte adayların cep telefonu, bilgisayar, tablet, kamera, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları vb. araçlarla sınav binasına girmeleri ve sınav sırasında yanlarında bulundurmaları yasak olup söz konusu davranış, sınav kurallarına aykırılık teşkil etmektedir.

Yukarıda belirtilen hususlar ile Kılavuz’un anılan bölümünde yer alan diğer sınav kurallarına uymayanlar veya bu tür davranışları sonradan tespit edilenler hakkında sınav görevlilerince sınav tutanağı düzenlenecektir. Sınav görevlileri tarafından haklarında tutanak tutulan adayların sınavları, tutulan tutanaklar üzerinden Sınav Kurulunca yapılacak inceleme sonucunda Kılavuz’da belirtilen kurallara aykırı olduğunun tespit edilmesi halinde geçersiz sayılacaktır.

Kılavuz’un anılan bölümünde belirtilen nedenlerle sınavları geçersiz sayılan adaylar 3 yıl içinde açılacak hiçbir sınava alınmayacaktır. Bu nedenle adayların sınav kurallarına uyum konusunda azami dikkat ve özeni göstermeleri önemle tavsiye edilmektedir.

İlgili tarihlerde düzenlenecek olan lisanslama sınavları için uymanız gereken sınav kurallarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Tüm adaylarımıza sınavlarda başarılar dileriz.